Turbūt pažįstat Tą Žmogų, kuris jums su polėkiu pasakojant apie kokį nors jus dominantį ir jaudinantį dalyką, sutriuškina jūsų jautrų monologą, patikslindamas kokią nors ne pirmo svarbumo detalę: „ŠIAIP TAI hipių judėjimas prasidėjo ne septinto dešimtmečio pradžioje, o šešto dešimtmečio pabaigoje*…“

Tai va, šitas blogas ne toks. Čia pradedu kalbą apie dalykus, kuriuos išties svarbu patikslinti, norint bent šiek tiek atsverti klaidingos informacijos srautą. ŠIAIP TAI nuoširdžiai noriu sudominti, o ne šiaip sau kniebinėtis po mažulyčius, neesminius faktinius netikslumus.

Esu paprastas žmogus (tiesą sakant, moteris), gyvenantis paprastą gyvenimą, bet (ir) labai mylintis mokslą bei empirinius įrodymus. Kapstantis truputį giliau nei nušviečia bulvarinė žiniasklaida, man vis paaiškėja, kad kai kurios paplitusios tiesos yra visiškai nepagrįstos. O kartais skaitydama užsienio naujienas ar klausydama podcast’ų sužinau ką nors įdomaus, apie ką lietuviškoje žiniasklaidoje nekalbama arba kalbama graudžiai mažai. Tai va, noriu dalintis šitais savo atradimais ir supratimais su jumis.

O labiau nei dalintis noriu jus paskatinti domėtis toliau.

ŠIAIP TAI tikslas – atsverti greitas ir nekokybiškas naujienas išsamesniu ir kritiškesniu turiniu. Noriu padėti jums susigaudyti naujienų cunamyje, suteikti naudingos informacijos ir įkvėpti meilę mokslui.

Netvirtinu, kad viskas, ką čia rašau, yra Tiesioji Nekintanti Tiesa. Mokslas nestovi vietoje: atsiranda vis daugiau tyrimų, su laiku keičiasi ir ekspertų rekomendacijos, mokslininkų konsensusai – stengiuosi atnaujinti savo žinias ir tai atspindėti naujuose tekstuose, bet nebūtinai viską spėju ir nebūtinai nieko nepraleidžiu.

Štai, matot, net neapsimovus kojinių skubu rašyti blog’o įrašą.

Kiekvieno įrašo pabaigoje rasite cituojamos literatūros ir rekomenduojamų skaitinių sąrašą. Jeigu ką, skaitau ne tik cituojamų straipsnių santraukas, bet visus straipsnius, jų kritiką ir mokslo bendruomenės diskusijas. Dėl to net ir trumpą įrašą ruošiu labai ilgai.

Be abejo, nesu visų sričių ekspertė. Ir nereikėtų šiame puslapyje pateikiamos informacijos traktuoti kaip medicininių rekomendacijų. Dėl visko tarkitės su savo gydytoju.

Tekstus iliustruoja mano, kaip sakant, širdies dama Milda.


Visi mes skubam, lekiam, nieko nespėjam, tad siūlau užsiprenumeruoti ŠIAIP TAI naujienlaiškį. Atsiųsiu naujausius savo tekstus ir įdomiausių naujienų koliažą. (Jei prenumeratos patvirtinimas nukeliaus į SPAM aplanką, susimildami, pažymėkite, kad tai ne spam. Ačiū!)