Turbūt pažįstat Tą Žmogų, kuris jums su polėkiu pasakojant apie kokį nors jus dominantį ir jaudinantį dalyką, sutriuškina jūsų jautrų monologą, patikslindamas kokią nors ne pirmo svarbumo detalę: „ŠIAIP TAI hipių judėjimas prasidėjo ne septinto dešimtmečio pradžioje, o šešto dešimtmečio pabaigoje*…“

Tai va, šitas blogas ne toks. Čia pradedu kalbą apie dalykus, kuriuos išties svarbu patikslinti, norint bent šiek tiek atsverti klaidingos informacijos srautą. ŠIAIP TAI nuoširdžiai noriu sudominti, o ne šiaip sau kniebinėtis po mažulyčius, neesminius faktinius netikslumus.

Esu Dovilė – žmogus, mylintis mokslą ir kritinį mąstymą. Dalykus, kurie man rūpi, nagrinėju giliau nei nušviečia bulvarinė žiniasklaida, o juos nagrinėjant neretai paaiškėja, kad kai kurios paplitusios tiesos yra visiškai nepagrįstos. Noriu dalintis šitais savo atradimais ir supratimais su jumis.

O labiau nei dalintis noriu jus paskatinti domėtis toliau.

ŠIAIP TAI tikslas – atsverti greitas ir nekokybiškas naujienas išsamesniu ir kritiškesniu turiniu. Noriu suteikti naudingos informacijos ir įkvėpti meilę mokslui.

Netvirtinu, kad viskas, ką čia rašau, yra Tiesioji Nekintanti Tiesa. Mokslas nestovi vietoje: atsiranda vis daugiau tyrimų, su laiku keičiasi ir ekspertų rekomendacijos – stengiuosi atnaujinti savo žinias ir tai atspindėti naujuose tekstuose, bet nebūtinai viską spėju ir nebūtinai nieko nepraleidžiu.

Štai, matot, net neapsimovus kojinių skubu rašyti blog’o įrašą.

Tekstų pabaigoje rasite cituojamos literatūros ir rekomenduojamų skaitinių sąrašą. Jeigu ką, skaitau ne tik cituojamų mokslinių straipsnių santraukas, bet visus straipsnius, jų kritiką ir skeptikų diskusijas. Dėl to net ir trumpą įrašą ruošiu labai ilgai.

Nesu visų sričių ekspertė ir neplanuoju tokia tapti, užtat perteikiu kitų ekspertų pastebėjimus. Aišku, galiu suklysti, tad jei pastebėjot faktinę klaidą ar turit geresnių, tikslesnių įžvalgų – patikslinkit mane.

Tekstus iliustruoja mano, kaip sakant, širdies dama Milda.

P. S. Sekite mane FB, Twitteryje ir Instagrame. 😉


Visi mes skubam, lekiam, nieko nespėjam, tad siūlau užsiprenumeruoti ŠIAIP TAI naujienlaiškį. Atsiųsiu naujausius savo tekstus ir įdomiausių naujienų koliažą. (Jei prenumeratos patvirtinimas nukeliaus į SPAM aplanką, susimildami, pažymėkite, kad tai ne spam. Ačiū!)